Niedziela Misyjna, 24 października 2021 roku

W Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia w radości i odpowiedzialności apostołują na rzecz Misji.
W przedpołudniowych Mszach Świętych towarzyszył nam Ojciec Redemptorysta Piotr Koźlak, dyrektor Wydawnictwa Homo Dei. Darował nam swój czas, ubogacił słowem, ale także ofertą książek, które między kartkami kryły siłę wyjątkowych myśli, oczekiwanie i poszukiwanie prawdy, a nade wszystko ciągłe dążenie do doskonałości. To, które obiecujemy Chrystusowi podczas przyjmowanych Sakramentów Świętych. Boże Słowo nieustannie odnawia nasze życie. Gdy słuchamy prawdziwie, gdy oczekujemy łaski tego Słowa i wraz z Nim chcemy apostołować wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Małymi czynami, dobrymi chwilami, modlitwą, ofiarą. A może również nie przyzwalaniem na zło. Ta niezwykła niedziela, rozpoczynająca tydzień misyjny, uczy nas po raz kolejny odpowiedzialności za innych. Uczy dzielenia się darem spotkania Chrystusa. Tu gdzie żyjemy, ale również tam, w dalekich krajach, gdzie sięga tylko modlitwa i ofiara. Nasza parafia, pod opieką Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki dzieł misyjnych w Polsce, podąża szczególnie blisko rozważań związanych z Misjami. Może ten czas, przypadający tak blisko Święta Zmarłych, zwróci naszą uwagę na prawdziwe skarby, które powinniśmy gromadzić na tej ziemi…

Postać naszej Patronki, Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, wykonana pięknym haftem przez Panią Teresę Gumulak, to jedna z cichych modlitw za innych. Szeptana w spokoju, mimo zatroskania. To malowane igłą, niezliczone „Zdrowaś Maryjo…”