Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego.

Koniec października 1984 roku zapisał się piękną kartą w historii parafii. To błogosławiony czas poświęcenia naszej świątyni, dokonanego pod przewodnictwem Biskupa Józefa Gucwy. Budowa kościoła, którą z inicjatywy Księdza Prałata Eugeniusza Piecha, rozpoczęto rękami parafian przy pomocy ofiarodawców 8 maja 1982 roku, trwała do roku 1995. Na stronach opisujących dzieje naszej Parafii odnaleźć możemy wpis:
„Z woli ks. Proboszcza Eugeniusza Piecha patronką kościoła obrano Błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, beatyfikowaną 19 października 1975 roku. Obrana patronka była niejako krajanką ks. Piecha, pochodzącego również z Lipnicy Murowanej. Jak okazało się po latach patronka otaczała budowany kościół opiekuńczym wstawiennictwem. Wiele razy wydawało się odpowiedzialnemu za organizację budowy i budującym, że powstałe przeszkody i utrudnienia są nie do pokonania i przeskoczenia, jednak prośby kierowane do patronki okazywały się skuteczne i znajdowano sposoby rozwiązania piętrzących się trudności, przeszkody znikały”.
Ks. Proboszcz Franciszek Niemiec niejednokrotnie powraca modlitewną pamięcią do Księży i Dobrodziejów naszej parafii. Szczególnie Ksiądz Prałat Eugeniusz Piech żyje we wspomnieniach mieszkańców, a wtulona w ścianę kościoła Jego fotografia, pozostaje wymownym filarem.
Czas każe pamiętać i powracać z wdzięcznością do dawnych wydarzeń. Do dni, które walczyły o bliskość miejsc kultu Bożego, o posiadanie swego własnego świętego miejsca. Blisko ojcowizny. By południowe dzwony zatrzymały pracę rąk na „Zdrowaś Maryjo”, a wieczorne zaprosiły na modlitwę do kościoła. Oddajemy szacunek Kapłanom i pokoleniu ludzi, którzy trudem pracy, ofiarą i modlitwą doprowadzili do powstania świątyni. Pielęgnujmy dorobek Ich serc. Niech nasz kościółek będzie dla nas tym wyjątkowym miejscem na ziemi, gdzie nawet cisza przemawia myślami Boga.