Ogłoszenia parafialne – 18 grudzień 2022

1. Witamy wszystkich gości wchodzących z nami w ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy na nasze nabożeństwa.

2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach roratnich i nowennie do Dzieciątka Jezus.

3. Jutro u nas spowiedź parafialna – świąteczna. Spowiedź będzie od 1500-1630. Potem pół godziny przerwy i dalej od 1700-1800. O 1800 wyjątkowo Msza Św. roratnia… Spowiadać będzie 6 księży.

4. W piątek ks. Proboszcz uda się do chorych od 1230.

5. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji świątecznych i szopki w kościele. Zachęcam do pomocy p. Małgosi Rams. Proszę się z nią w tej sprawie kontaktować.

6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” panom Markowi Klimczakowi i Adamowi Radzikowi za kilkanaście godzin ofiarnej, fachowej pracy przy remoncie zniszczonego ogrzewania na plebanii.

Dziękuję też za profesjonalną pomoc p. Marianowi Radzikowi i Tomkowi Małkowi.

7. W sobotę Wigilia. O 700 Godzinki i Msza Św. poranna.

Bardzo proszę o religijne i pobożne przeżycie Wieczerzy Wigilijnej. Zacznijmy od wspólnej modlitwy rodzinnej, przeczytajmy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, złóżmy sobie szczere życzenia. Niech nie zabraknie przeproszenia i podziękowań. A po wieczerzy zaśpiewajmy przy choince przynajmniej 5 kolęd.

I mimo że nie obowiązuje to pod grzechem – zachowajmy post od mięsa, a kto da rady to nawet post 2x lekko, 1x do sytości.

8. Bardzo proszę o liczny udział w „Pasterce” dzieci, młodzież i starszych. Pasterka będzie o północy.

9. W Boże Narodzenie Msze św. o 800, 1000 i 1500.

10. Zachęcam do nabywania świec „Caritas” na stół wigilijny. Chciejmy też zaopatrzyć się w czasopisma religijne i poczytać dobre rzeczy.

11. Są jeszcze łąckie jabłka i soki na święta. Cena jak w zeszłym roku.

12. Jutro po nabożeństwie wieczornym będzie spotkanie organizacyjne dzieci, które chcą być kolędnikami misyjnymi. W tym roku jeszcze kolędujemy w kościele.