Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela, 31 maja 2020r.

1. Witamy wszystkich gości modlących się z nami i zapraszamy na nasze nabożeństwa.

2. Dzisiaj u nas o 15:00 ostatnie Nabożeństwo Majowe i Msza święta recytowana.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 8:00 i 19:00. Od jutra nie obowiązuje już udzielona przez Księdza Biskupa Ordynariusza dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane. Dyspensa ta była ogłoszona na czas nasilenia epidemii, dlatego nie wystarczy już uczestnictwo przez media.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W piątek o 10:30 w Muszynie u Św. Józefa nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Wcześniej – we wtorek o 18:45 w tamtejszym kościele próba uroczystości. Bardzo proszę naszych kandydatów do Bierzmowania z rodzicami jutro na wieczorne nabożeństwo.

6. W środę od 20:00 będzie Spowiedź dla kandydatów i ich rodzin, równocześnie będzie to Spowiedź przed pierwszym piątkiem, a także dla tych wszystkich, którzy nie odprawili Spowiedzi wielkanocnej, jako że za tydzień niedzielę kończy się okres nakazanej pod grzechem ciężkim Komunii Świętej wielkanocnej. Będzie czterech księży.

7. W sobotę od 8:00 udam się z posługą sakramentalną do Chorych. Bardzo proszę zgłaszać do Pana Kościelnego.

8. W czwartek przypada liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

9. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe.

10. W tym tygodniu nie ma katechez z dziećmi pierwszokomunijnymi.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.