Ogłoszenia duszpasterskie – 11 lipca 2021r.

1. Witamy wszystkich gości modlących się z nami i zapraszamy na nasze nabożeństwa.

2. W tygodniu będziemy przeżywać:
– poniedziałek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Bp-a i Męcz.
– wtorek – Św. Andrzeja, Świerada i Benedykta – Patrona naszej Diecezji
– czwartek – Św. Bonawentury, Bp-a i Dr-a Kościoła
– piątek – NMP z Góry Karmel

3. Wtorek to 13. lipca – o 19:00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O przystrojenie figury Fatimskiej Pani i prowadzenie Różańca prosimy parafian z ul. Kościuszki.

4. Po pięknych przeżyciach rekolekcyjnych i odpustowych dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób się angażowali: Panu Organiście, Panu Kościelnemu, szafarzom, LSO, DSM, wszystkim, którzy uświetnili procesję, Pani Małgosi Rams – za piękne przystrojenie świątyni, starszej scholi – za uświetnienie liturgii odpustowej, Pani Teresie – za przygotowanie tradycyjnych ciasteczek Bł. Marii Teresy, Pani Gospodyni, jej córkom, synowej i wnuczkom – za ufundowanie i przygotowanie poczęstunku dla księży, wszystkim, którzy przynosili dary na stół plebański.

5. Składam również serdeczne „Bóg zapłać” za fachowe prace Panom: Lolkowi Staniszowi, Marianowi Radzikowi, Maćkowi Blusiewiczowi i Mariuszowi Nowakowi oraz młodzieży i dzieciom – za wielokrotną różnoraką pomoc, a pomagali ofiarnie: Grzegorz Drozd, Mateusz Homa, Kacper Michalski, Kuba Trawka, Julka Radzik, Marcelka Homa, Kasia Jacenik, a także Franek Bulsiewicz, Artur Majka, Rafał Homa, Kacper Radzik i Patryk Jarosz.

6. Przypominamy, że dzisiaj w Muszynie trwa akcja oddawania krwi.

7. Informujemy, że szafarze w niedzielę będą mogli zanosić Komunię Świętą chorym. Osoby zainteresowane (poprzez rodzinę) niech ustalają z konkretnym szafarzem.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest m. in. nowy miesięcznik „Promyczek dobra” dla dzieci młodszych i najmłodszych. W przedsionku na stoliku są darmowe egzemplarze – chciejmy zabierać i czytać.