Finał Szlachetnej Paczki, 11-12 grudnia 2021 roku

Zimny grudniowy weekend rozgrzał naszą Parafię ciepłem ofiarnych serc, biorących udział w „zbiórce dobra” dla potrzebujących. Jedna z Organizatorek, Pani Agnieszka Dominik, pisze o tym niecodziennym wydarzeniu: „Program Szlachetna Paczka jest projektem społecznym Stowarzyszenia Wiosna w Krakowie. Działa nieprzerwanie od 2001 roku. Po kilkuletniej przerwie został reaktywowany Rejon w Muszynie i tutaj też odbywa się XXI edycja Szlachetnej Paczki (…). Dzięki uprzejmości proboszcza Parafii pw. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, ks. Franciszka Niemca, magazyn rejonowy Szlachetnej Paczki mieści się w salce przykościelnej. To tam właśnie Darczyńcy przywożą przygotowane przez siebie paczki, a Wolontariuszki wraz z OSP Folwark rozwożą je do rodzin. (…) Szukamy ludzi w trudnej sytuacji, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Chcemy docierać do rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda. Ideą przewodnią Szlachetnej Paczki jest Mądra Pomoc. Pomagamy po to, by ludzie mogli sobie pomóc sami”. Przekazanie paczek z darami nie kończy opieki nad potrzebującymi. Do czerwca Wolontariusz pracuje z określoną Rodziną, by ją wspierać w podjętych działaniach.
Dobre serce, trud pracy i czas ofiarowany Innym czyni nas cichymi, szlachetnymi bohaterami. Dzielimy się radością, tak jak oczekująca na przyjście Jezusa, trzecia niedziela Gaudete. I chociaż nie obywa się bez rozgłosu, bo on wpisany jest w podejmowane działania, to jest i chwila dla cichych aniołów, które pieką wieczorami pierniki i malują na nich smacznymi farbkami szlaczki wiary, nadziei i miłości. Bo tak trzeba, bo tego uczy nas nasza Religia.

Do szlachetnej akcji włączyłą się również młodzież z naszej parafii, która pod czujnym okiem, koordynującej część działań Pani Wioletty Polańskiej, pokazała, że siła miłośći nie tylko w ilości ale również w jakości:)