Ogłoszenia parafialne – 7 sierpień 2022

1. Witamy wszystkich gości modlących się z nami i zapraszamy na nasze nabożeństwa.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna…

Po Mszy Św. o 800 zmiana tajemnic Róż Ojców i Matek.

3. „Bóg zapłać” za ofiary indywidualne składane dzisiaj na prace prowadzone w parafii. Ostatnio pomalowaliśmy ogrodzenie na cmentarzu, zamówiliśmy też dwoje drzwi do dolnego kościoła.

4. Dzisiaj w Krynicy – na „Czarnym Potoku” – o 1630 spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy 23 – PPT.

5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przypada:

– pn. – św. Dominika – kapłana

– wt. – św. Teresy, Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy – patronki Europy

– śr. – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika

– czw. – św. Klary – dziewicy

6. W sobotę – 13-ty sierpień – o 1900 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O przystrojenie figury i świątyni, oraz prowadzenie Różańca prosimy parafian z ul. Kościuszki. Przyjdźmy licznie całymi rodzinami, przynieśmy licznie lampiony. Bardzo proszę wszystkich ministrantów, lektorów i całą DSM. Nabożeństwo poprowadzi i Słowo Boże wygłosi Ks. Robert Krzyszowski – wikariusz z Muszyny od św. Józefa, a równocześnie rodak naszej patronki.

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Arturowi Majka za pomalowanie ogrodzenia na cmentarzu, a także dzieciom i młodzieży za czyszczenie tegoż ogrodzenia. Dziękujemy Mariuszowi Nowakowi za użyczenie profesjonalnego agregatu prądotwórczego a także naszym strażakom za napełnienie pojemnika na wodę na cmentarzu.

8. Można zapisywać się na autobus na przywitanie pielgrzymów – 25 sierpnia. Jak zwykle nawiedzimy Łagiewniki – a potem Częstochowę – koszt od osoby 80 zł.

9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest m.in. wakacyjny Mały Gość Niedzielny…