Ogłoszenia parafialne – 30 lipca 2023

1. Witamy wszystkich gości modlących się z nami i zapraszamy na nasze nabożeństwa.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach w tygodniu.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem u nas będzie we środę od 1730 – będzie ks. Marek.

Rodzice pamiętajcie, że odpowiadacie przed Bogiem za to, czy wasze dzieci przystępują systematycznie do sakramentów św.!

4. W I piątek od 800 udajemy się do chorych. Bardzo proszę do mnie zgłaszać gdzie potrzebna jest spowiedź, a gdzie wystarczą odwiedziny szafarza.

Na wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic Róż Misyjnych.

5. Za tydzień w niedzielę u nas będą tylko 2 Msze św. – o 1000 i o 1500 na Czerszli pod przewodnictwem ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego…

Przyjdźmy, kto tylko może na tę Mszę św. by modlić się za tutejszych przodków, którzy umierali w czasie różnych epidemii… W związku z uroczystością – zmiana tajemnic Róż Ojców i Matek będzie za dwa tygodnie.

6. Od wtorku rozpoczynamy sierpień. Podejmijmy, kto tylko może całkowitą abstynencję, by wynagradzać za grzechy pijaństwa i wypraszać wyzwolenie z nałogu dla tych co się w niego uwikłali.

7. Od południa 1 sierpnia i 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Trzeba spełnić warunki podstawowe – spowiedź, w danym dniu Komunia św, modlitwa w int. Ojca Św. i wyrzeczenie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. W danym dniu trzeba nawiedzić kościół i tam odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w celu zyskania odpustu. Odpust można ofiarować za siebie lub kogoś z bliskich zmarłych.

8. Wszystkich ministrantów starszych i młodszych, oraz wszystkich lektorów bardzo proszę na krótką zbiórkę w środę po nabożeństwie wieczornym.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych…