Ogłoszenia parafialne – 26 grudzień 2021

1. Witamy wszystkich gości modlących się z nami i zachęcamy do udziału w naszych nabożeństwach.

2. U nas dziś Msze Św. O 800, 1000 i 1500.

3. Ofiarami do puszek Kolędników Misyjnych wspieramy misyjne dzieło Kościoła. Za składane ofiary „Bóg zapłać”.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję Kolędników

Misyjnych.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Oktawy Bożego Narodzenia. Nabożeństwa będą wieczorem o 1700. Jutro przypada liturgiczne święto św. Jana – Apostoła i Ewangelisty – na wieczornym nabożeństwie poświęcenie wina.

We wtorek – liturgiczne święto świętych młodzianów męczenników, a w piątek o 1700 – nabożeństwo na zakończenie roku.

5. W sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze św. u nas jak w niedzielę – o 800, 1000 i 1500. Chciejmy po chrześcijańsku przywitać nowy rok – abyśmy go rozpoczęli w łasce uświęcającej a nie w grzechach.

6. Zgodnie z zarządzeniem ks. biskupa – rodziny, które życzą sobie kolędy zapisują się w zakrystii. Wczoraj zapisywała się ul. Leśna. Dzisiaj ul. Pułaskiego i Ogrodowa, od jutra do piątku włącznie przy wieczornych nabożeństwach zapisuje się ul. Kościuszki, a w Nowy Rok ul. Podgórna.

7. Po pierwszych przeżyciach Bożonarodzeniowych składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przygotowanie i przeżycie.

Dziękuję więc panu Leszkowi – szafarzowi za wieloraką gorliwą posługę, panu Organiście, naszemu chórowi. Dziękuję naszemu „Caritasowi” – za zorganizowanie symbolicznych paczek z życzeniami dla naszych seniorów i osób samotnych. Dziękuję też dzieciom naszej szkoły wraz z wychowawcami, za przygotowanie kartek z życzeniami świątecznymi.

„Bóg zapłać” pani Małgosi Rams i wszystkim, którzy jej pomagali, za przygotowanie szopki, dekoracji świątecznych. Pani Małgosi dziękujemy również za ufundowanie nowych figur do szopki i innych elementów dekoracyjnych.

8. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism religijnych.