Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela, 29 listopada – 6 grudnia 2020r.

1. Witamy wszystkich gości wchodzących wraz z nami w okres Adwentu. Życzymy głębokich przeżyć i zapraszamy na nasze nabożeństwa.

2. Od jutra rozpoczynamy Roraty. Dzieci niech przynoszą lampiony. Tradycją lat ubiegłych będą otrzymywać roratnie wyklejanki i na końcu Adwentu nagrody. Siódma i ósma klasa przychodzi obowiązkowo w ramach nabożeństw przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania. Zachęcamy wszystkich do spełniania uczynków adwentowych (dobre uczynki, umartwienia, wyrzeczenia…) – dzieci niech te uczynki adwentowe zapisują na zrobionych serduszkach, które składamy w koszyczku przed ołtarzem.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą, w piątek spowiadamy od 16:00 – będzie drugi kapłan. Aby nie łamać pandemicznych przepisów ks. Proboszcz będzie chodził do jednej chorej osoby dziennie. Prosimy zgłaszać w zakrystii – do księdza proboszcza – chorych, których trzeba odwiedzić z posługą sakramentalną.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic Róż Ojców i Matek.

5. Dziękujemy Pani Małgosi Rams za dekorację adwentową.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych…