Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela, 25 października – 1 listopada 2020r.

1. Witamy wszystkich gości modlących się z nami, życzymy wielu łask wyproszonych za wstawiennictwem naszej Patronki.

2. Dzisiaj o 15:00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza święta recytowana.

3. Zachęcamy do udziału w ostatnich Nabożeństwach Różańcowych. W sobotę zakończenie Nabożeństw i rozdanie nagród dla dzieci, które często przychodziły na Różaniec. Dzieci niech przyniosą wyklejone plansze.

4. Za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z zaleceniami przewodniczącego KEP i naszego Ks. Biskupa Ordynariusza nie będzie procesji na cmentarz. Prosimy, aby nie gromadzić się tłumnie na cmentarzach 1. listopada, ale nawiedzenie cmentarza rozłożyć na całą oktawę, by zyskiwać odpusty za zmarłych. Decyzją Watykanu możliwość zyskiwania odpustów została rozciągnięta na cały listopad. Msze święte u nas w Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 8:00, 10:00 i 15:00. Coroczna składka zbierana na cmentarzu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie – jako jałmużna za zmarłych – będzie zbierana do puszek na wszystkich Mszach świętych.

5. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i równocześnie przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie u nas w środę i czwartek. Będzie drugi ksiądz. Od godziny 16:00 do 17:00 niech spowiadają się dzieci i młodzież, a w czasie Różańca i po Nabożeństwie: w środę prosimy parafian z ulicy Leśnej, Podgórnej, Pułaskiego i Ogrodowej, a w czwartek – parafian z ulicy Kościuszki.

6. Kolejny raz prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych…